Prof. Włodzisław Duch
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Włodzisław Duch, ukończył fizykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w 1977 roku (z dyplomem „niebieskim”) i obronił doktorat z chemii kwantowej, który został nagrodzony przez ministra, trzy lata później. W latach 1980-82 prowadził badania jako stypendysta postdoktorski na University of Southern California (USC) w Los Angeles. W latach 1985-87 był stypendystą Fundacji Alexandra von Humboldta w Instytucie Maxa Plancka do Badań nad Astrofizyką w Monachium, z którym współpracował do 2001 roku. Jego monografia Graficzne Przedstawienie Przestrzeni Modelowych (Springer, 1986) była podstawą do habilitacji obronionej w 1987 roku. Tytuł profesora otrzymał w 1997 roku. Wielokrotnie pracował we Francji, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Singapurze i USA jako „Visiting Professor”. Od 1991 do 2014 roku kierował Katedrą Informatyki Stosowanej (początkowo nazywaną Katedrą Metod Komputerowych), niezależną jednostką interdyscyplinarną na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Od 2013 roku kieruje Laboratorium Neurokognitywistycznym w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, a od 2020 roku zespołem Neuroinformatyki i Sztucznej Inteligencji, będącym częścią Uniwersyteckiego Centrum Doskonałości Dynamika, Analiza Matematyczna i Sztuczna Inteligencja. W 2012 roku objął stanowisko Prorektora ds. Nauki i Informatyzacji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, a w latach 2014-15 pełnił funkcję Podsekretarza Stanu (Wiceministra) w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Miejsce
ul. Grzybowska 56
00-844 Warszawa
Organizator
ADN Akademia
Browary Warszawskie
ul. Grzybowska 56
00-844 Warszawa
konferencje@adnakademia.pl
Współorganizator
Global Artificial Intelligence Alliance Foundation
ul. Karolinki 18
02-635 Warszawa
Bądź na bieżąco:
ADN Akademia – jesteśmy jedną z największych firm szkoleniowych w Polsce. Od kilkunastu lat dostarczamy praktyczną wiedzę, oferując szerokie spektrum szkoleń, kursów i studiów w zakresie podatków, rachunkowości, finansów, prawa, a także praktyczne warsztaty z obszarów zarządzania strategicznego czy rozwoju wszelkich kompetencji biznesowych, zawodowych, osobistych i informatycznych.
Więcej info: www.adnakademia.pl
Global Artificial Intelligence Alliance (GAIA) to multidyscyplinarny start-up, który wykorzystuje zbiorową kreatywność do rozwijania sztucznej inteligencji ze współczuciem. Nasz zespół naukowców, przedsiębiorców, aktywistów i filozofów prowadzi globalne badania nad społecznymi, socjologicznymi, prawnymi, technologicznymi i etycznymi aspektami sztucznej inteligencji.
Więcej info: www.globalai.life